TTK Uyumlu Web Sitesi

TTK Uyumlu Web Sitesi

Yeni Türk Ticaret Kanununa Göre Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Web sitesi zorunluluğu Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun 14 Şubat 2011 tarihli 27846 sayılı kanunu ile zorunlu hale getirilmiştir. Sadece bağımsız denetime tabi sermaye şirketleri bu uygulama içerisine alınmıştır. Yeni Kanuna göre sermaye şirketleri ; anonim şirketleri, limited şirketleri ve sermayesi paylarla bölünmüş komandit şirketlerdir.

Kanunun amacı , bir web sitesinin herkesin her yerden kolayca erişebildiği bir veri ortamı olmasından dolayı şirketler hakkında bilgi takibinin daha kolay yapılacak duruma gelmesidir. Böylece şeffaflık artacak ve güvenli bilgi ortamı sağlanabilecektir. Yasaya uymayarak site yaptırmayan ya da eksik bilgiler içeren site yaptıran firma sahiplerine, tüm ortaklarına ve müdürlerine 6 aya kadar hapis ve para cezaları uygulanacaktır.

Yeni TTK’ya Göre Olması Gereken Web Sitesinin Özellikleri Nedir?

Yeni Türk Ticaret Kanununda detaylı olarak anlatılan web sitesi zorunluluğu, şirketlerin ortaklarına ve diğer kurumlara karşı şeffaf olmalarını istiyor. Kanunla istenilen web sitesinde, şirketin tüm resmi bilgilerinin internet üzerinden yayınlanması gerekiyor.


Web sitenizin yayını kesintisiz olmalı. Veri trafiği vb sebeplerle kesintiye uğramamalıdır. Aldığınız hosting hizmeti tamamen sınırsız olmalıdır. Bu sebeple alan adı barındırma (Hosting) hizmeti alınan firma ile bu bilginin paylaşılması,2 yıl süre ile log kayıtlarının tutulması, web sitesinin kesintisiz yayında kalması  gerekli.  Web sitesinin sadece kanuni zorunluluk olarak kullanılmayacağı da düşünülmeli. Maliyet açısından, web sitesi hem kanuni şartları hem de ihtiyaçları karşılamalıdır.


Her An Destek Verebilecek Profesyonel Bir Firma İle Çalışmalısınız
Kocaeli Bilişim web site paketleri ve özel site tasarımları ile sizlere TTK uyumlu web hizmetleri sunmaktadır. Kendinize ve bütçenize uygun web site paketleri ile kolaylıkla entegrasyon sağlayabilirsiniz.

Web Sitenize İçerik Girebilmeli ve Güncel
leyebilmelisiniz
Kocaeli Bilişim tarafından hazırlanan web sitelerimizin tamamı yönetim panellidir ve sizin tarafınızdan güncellenebilmektedir. Kolay kullanıcı arayüzü ile tasarlanan Yönetim panellerimiz ile Wordde yazı yazar gibi içerik girebilirsiniz.
 


Kullanımı Kolay Yönetici Panelli Olmalı
Sitenizi sizin güncelleyebiliyor olmanız, verilerinizi dilediğiniz an değiştirebilmeniz ve güncel kalabilmeniz açısından çok önemlidir. Kullanıcı dostu arayüzü ile tüm web paketlerimizde CMS (Kullanıcı Yönetim Sistemi) bulunmaktadır.

COM.TR Uzantısı ile Daha Güvende Olursunuz
Yılların verdiği tecrübe ile gördüğümüz kadarıyla domain (Alan Adı) konularında çok büyük sıkıntılar ve tatsız olaylar yaşanmaktadır. Örneğin daha önceden "com" adresi alan biri, domaini tekrar geriye alamamakta veya aldığı kişilere ulaşamamaktadır. Kurumsal firmaları bu yüzden tercih ediniz ama "com.tr" uzantısı hem daha güvenli olacak ve daha prestijli duracaktır. "com.tr" uzantısı tamamen şirketinize ait olur ve hiç bir zaman kaybolma riski yaşanmaz

Web Sitenizdeki Bilgiler Sürekli Yedeklenmeli
Yedekleme web sitelerinde yaşanan en büyük sıkıntılardan biridir. Belli aralıklarla sitenizin yedeğinin alınması sizin için önemlidir. Kocaeli Bilişim yedeklerinizi sürekli hazır halde tutar.

Yasaya uymayarak site yaptırmayan ya da eksik bilgiler içeren site yaptıran
FİRMA SAHİPLERİNE, TÜM ORTAKLARINA VE MÜDÜRLERİNE 6 AYA KADAR HAPİS VE PARA
CEZALARI UYGULANACAKTIR!


17:06  

22 Ocak 2022
Cumartesi

Takvim

Geri

   

İleri

Pzt
Sal
Çar
Per
Cum
Cmt
Paz

Hava Durumu

YALOVA

ANKARA